ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Факультет математики та інформатики
Кафедра інформаційних технологій

Команда університету стала призером міжнародного турніру з робототехніки

 

У місті Львів у рамках Lviv IТ Arena 2 жовтня 2015 року відбулася видовищна та унікальна для України подія - виставка технологій і новинок IT-індустрії Hi-Tech Expo. Майданчик об'єднав компанії IT-сегменту, стартапи, інвесторів, розробників та бізнес, мейкерів та новаторів. На виставці були представлені розробки як іноземних так і українських компаній.

Під час виставки її учасники мали змогу побачити та порозмовляти із роботами, покерувати безпілотником, побачити на що спроможний сучасний 3-D принтер чи розумний будинок і навіть змайструвати робота власноруч.

Також були представлені рішення щодо IP-телефонії, СRM-продуктів, хмарних сервісів, систем управління веб-проектами, навчання IT-фахівців.

 

 

У рамках виставки відбулися міжнародні змагання із роборейсу за кубок "Львівської політехніки". Роборейс це перегони автономних інтелектуальних роботів, що змагаються за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг.

 

Траса для змагань цього разу мала дворівневий характер з місточками та тунелями. Ускладнюючими факторами були значні нахили поверхні траси та прямі промені від освітлення, що спричиняли збої в роботі сенсорів. Не обійшлось і без нештатних ситуацій. Внаслідок зіткнень деякі роботи отримали пошкодження несумісні з подальшою участю в заїздах. Роботи, що беруть участь в перегонах є повністю автономними технічними створіннями, що керуються винятково власним штучним інтелектом. Будь-яке зовнішнє дистанційне керування людиною заборонено. У змаганнях взяли участь 21 найкраща команда робототехніків з України, Республіки Польща та Республіки Білорусь. Пройти сертифікацію вдалося 11-ти командам. Перемогу у міжнародних змаганнях здобула команда з міста Брест (Республіка Білорусь). Другими стали представники "Львівської політехніки". Третє призове місце посіла команда з Івано-Франківська у складі доцента кафедри інформаційних технологій Прикарпатського національного університету Миколи Козленко та інженера Мар'яна Федірка.