ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Факультет математики та інформатики
Кафедра інформаційних технологій

Команда Прикарпатського національного університету стала переможцем Всеукраїнських змагань із робототехніки

 

Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» за сприяння Міністерства освіти і науки України відбулися Всеукраїнські змагання з мобільної робототехніки. Змагання були присвячені 200-річчю Львівської політехніки.

Команди, що взяли участь у конкурсі, представили власні розробки роботів, що є повністю автономними технічними створіннями, які керуються винятково власним штучним інтелектом. Будь-яке зовнішнє дистанційне керування людиною - заборонено. Ці роботи сприймають навколишнє середовище за допомогою різних пристроїв - сенсорів, відеокамер тощо - та самостійно його аналізують. Спеціалізовані мікропроцесори опрацьовують цю інформацію, видають команди на кермо і ходові двигуни, з якою швидкістю їхати, коли і на який кут повернути. Змагання відбувалися за принципом звичайних автоперегонів: хто першим подолає встановлену кількість кіл – той і переміг.

Загалом участь у змаганнях за Кубок Львівської політехніки взяло понад 20 команд з України та Республіки Білорусь, що представляли провідні університети та ІТ-компанії. Прикарпатський національний університет на змаганнях представили - доцент кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Микола Козленко – керівник команди, Мар'ян Федірко, Юлія Чічак, студенти другого курсу спеціальності «Програмна інженерія» Максим  Кур та Тимур Фараджев. Виконати сертифікаційні вимоги вдалося 13 командам, що взяли участь у півфінальних заїздах, де було відібрано 6 фіналістів. У фіналі змагань фаворитами стали три команди – з Івано-Франківська, Львова та Одеси. Переконливу перемогу і Кубок Львівської політехніки здобула команда Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Друге місце посіла команда львівських політехніків. Третіми стали представники Одеського національного політехнічного університету.

Переможці отримали цінні призи від спонсорів, а всі учасники Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів на Кубок Львівської політехніки - пам’ятні подарунки. Відтепер, як зазначають організатори, такий конкурс стане традиційним.

 

Офіційне повідомлення на сайті МОН

image003.jpg

image004.jpg

image005.jpg

image003.jpg

image004.jpg

image005.jpg

image003.jpg

image004.jpg

image005.jpg