ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Факультет математики та інформатики
Кафедра інформаційних технологій

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА 2017

 

13 вересня 2017 року студенти спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" факультету математики та інформатики провели заходи з нагоди Дня програміста, яке відзначають 256-го дня року. Цей день неофіційно відзначається в Україні та ряді інших країн. У рамках програми свята на базі кафедри інформаційних технологій, яка є випусковою для цієї спеціальності, відбулася виставка-демонстрацію студентських розробок.

 

Мета такої акції - показати результати спільної праці викладачів та студентів, допомогти розширити кругозір та зацікавити учасників виставки, популяризувати технічні напрями. Зокрема, було представлено розробки в галузі кібер-фізичних систем, апаратно-програмних комплексів, робототехніки. На думку доцента кафедри інформаційних технологій Миколи Козленка саме ці напрями розвиватимуться дуже інтенсивно в найближчі роки і потребуватимуть висококваліфікованих спеціалістів. Вже сьогодні технології інтернету речей масштабно входять в наше життя для застосувань, у яких інтернет-з'єднання і обчислювальна здатність поширюються на безліч об'єктів, пристроїв, давачів і повсякденних побутових об'єктів, дозволяючи виключити необхідність участі людини, за рахунок використання інтелектуальних інтерфейсів.

 

Як зазначають викладачі, кафедра інформаційних технологій не тільки адаптує навчальні плани до вимог сьогодення, але й намагається досліджувати тенденції на ринку IT-технологій та працювати на випередження, надаючи студентам потрібні знання. Інтелектуальні системи, машинне навчання, технології обробки «великих» даних, практичні аспекти застосування штучного інтелекту – це технології, які з академічних та дослідницьких сфер переходять до типових задач IT-бізнесу. Саме з цих напрямів кафедра надає своїм студентам професійні знання та вміння, відзначив доцент кафедри Ігор Лазарович. Виставка викликала неабиякий інтерес серед відвідувачів.

 

Хід проведення заходу з нагоди Дня програміста можна переглянути за посиланням - https://youtu.be/hzwZngVsAj4